Битиќи: Со данокот за солидарност десетина милиони евра ќе вратиме назад кај граѓаните

Законското решение е во собраниска процедура, рече вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во гостувањето во „24 анализа“, прашан за данокот за ...
| | веќе видена | слични

Сметководителите во заблуда. Со кои пари ќе се плаќа екстра данокот, кој дури сега влезе во собраниска процедура. Ова прашање се отвори, затоа што рокот до кој ...
| | веќе видена | слични

Законот влезе во собраниска процедура, но од Комората на сметководители сметаат дека е неспроведлив..  Според предлогот, фирмите данокот треба да го платат до ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски кажа дека за данокот за солидарност се направени многу широки консултации со стопанските комори дури и со компаниите кои влегуваат ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски апелира собраниската Комисија за финансирање и буџет што поскоро да организира јавна расправа за Предлог-законот за данок на ...
| | веќе видена | слични

Туристичките агенции во иднина ќе плаќаат дополнителен данок од 25 отсто поради продажба на аранжмани во далечни дестинации кои се на листата на офшор земји. ...
| | веќе видена | слични

Даночната управа на Република Србија во јануари наплатила 194,2 милијарди динари различни даноци, што е за 16,8 отсто зголемување во однос на истиот период ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Финансиерот на групата Вагнер, Евгениј Пригожин, ја истакна својата загриженост за можна украинска контраофанзива во источна Украина за време на 23-минутното ...
сите 201 | | | веќе видена

Пратеникот на Демократската партија на Косово, Енвер Хоџај, оцени дека договорот во Охрид е најголемата загуба за Косово од Рамбује и додаде дека косовскиот ...
сите 753 | | | веќе видена

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 102 | | | веќе видена

По објавен статус на д-р Ненад Лазаров на Фејсбук во кој наведува дека од гликемија 19 не се умира акутно, повеќе негови колеги се впуштија во претпостави за ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен синоќа најави дека Европска Унија ќе организира конференција за обезбедување на враќање на ...
сите 305 | | | веќе видена

Ние ќе го направиме се она со што може да се ограничи цената, а што нема да влијае на дисбаланс на пазарот, бидејќи потврдивме и покажавме дека може да се ...
сите 284 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 28 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на денешната посета на општина Илинден одговарајќи на новинарско прашање за договорот за пречистителна ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Со данокот за солидарност десетина милиони евра ќе вратиме назад кај граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: