Битиќи: Над 10 милиони евра враќаме назад кај граѓаните преку данокот за солидарност

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во емисијата 24 анализа порача дека Законот за данокот за екстра профит. -Со законот ќе бидат опфатени сите ...
| | веќе видена | слични

Сметководителите во заблуда. Со кои пари ќе се плаќа екстра данокот, кој дури сега влезе во собраниска процедура. Ова прашање се отвори, затоа што рокот до кој ...
| | веќе видена | слични

Законот влезе во собраниска процедура, но од Комората на сметководители сметаат дека е неспроведлив..  Според предлогот, фирмите данокот треба да го платат до ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски кажа дека за данокот за солидарност се направени многу широки консултации со стопанските комори дури и со компаниите кои влегуваат ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски апелира собраниската Комисија за финансирање и буџет што поскоро да организира јавна расправа за Предлог-законот за данок на ...
| | веќе видена | слични

Туристичките агенции во иднина ќе плаќаат дополнителен данок од 25 отсто поради продажба на аранжмани во далечни дестинации кои се на листата на офшор земји. ...
| | веќе видена | слични

Даночната управа на Република Србија во јануари наплатила 194,2 милијарди динари различни даноци, што е за 16,8 отсто зголемување во однос на истиот период ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДУИ и Али Ахмети не одлучуваат дали ќе ја напуштат Владата, СДС треба да се охрабри за подадената рака за преодна влада, е реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по ...
сите 991 | | | веќе видена

Главниот претставник на ОН за хуманитарна помош, Мартин Грифитс, денеска предупреди дека уривањето на браната Каховка уште повеќе ќе им го отежне животот на ...
сите 419 | | | веќе видена

Кардиохирургот д-р Сашко Јовев изјави дека и по неговото разрешување од директорската функција на државната Кардиохирургија, клиниката останува функционална и ...
сите 341 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Сител одговори што му треба на ВМРО-ДПМНЕ да влегува во влада со апсолутна предност на анкетите. Има ...
сите 66 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. – Денеска ...
сите 289 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 49 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Над 10 милиони евра враќаме назад кај граѓаните преку данокот за солидарност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: