Apple планира iPhone 15 да биде поскап и покрај слабата продажба на iPhone 14 Plus

Време зa читање: 4 минути Јужнокорејскиот стартап Rebellions Inc лансира чип за вештачка интелигенција (AI) во понеделник, во трка за освојување владини ...
| | веќе видена | слични

Вработените ги тестираат дисплеј панелите на новата генерација на Konka во Европскиот индустриски град Ченгду во провинцијата Сечуан во март 2020 година. ...
| | веќе видена | слични

Основачот на кинеската компанија се пофали дека новиот водечки телефон има екран со најдобро осветлување меѓу моделите со Android. Добивај вести на вибер Кога ...
| | веќе видена | слични

Останато

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 61 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во гостување во „Емисија 200“ на Алсат запрашан за тоа дали до ВМРО-ДПМНЕ стигнала покана за „Фронтот за Европа“ ...
сите 313 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 78 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден вчера изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија.„Тие сè уште не го ...
сите 141 | | | веќе видена

Вработените во ЈСП Турс три месеци немаат земено плати. Освен што не добиваат средства за егзистенција и три месеци се без плата, тоа со себе повлекува и други ...
сите 96 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска денеска одржа работен состанок со новоизбраните претседатели на партиските комисии. На средбата се разговараше ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Apple планира iPhone 15 да биде поскап и покрај слабата продажба на iPhone 14 Plus

Од:
До кого (е-маил):
Порака: