Министетрот Сали НЕ СЛЕДЕЛ ДНЕВНА ПОЛИТИКА и не знаел кој ќе биде него наследник

Не знам кој ќе биде мојот наследник и дали има нешто дефинитивно. Дневната политика никогаш не сум ја следел, затоа што имаме многу ангажмани во Министерството ...
| | веќе видена | слични

Недостигот на педијатри и одбивањето на лекарите од Струга да ротираат во Охридската Општа болница, се причината што Детското одделение во Охрид остана без 24 ...
| | веќе видена | слични

-Денеска сме во посета на болницата во Дебар со цел да го предадеме во употреба апаратот-мамограф. Редовно комуницираме со здравствените установи кои не ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Современ томограф денеска доби Клиниката за неврологија со кој ќе биде можно снимање на пациентите со мозочни удари за само неколку секунди. Апаратот е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Снимањата на пациентите со мозочни удари ќе се завршуваат за само неколку секунди, најави денес Иван Барбов, директор на Клиниката за неврологија. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На Универзитетската клиника за неврологија денеска беше пуштен во употреба апарат за компјутеризирана томографија, донација на Министерството за здравство со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Универзитетската клиника за хируршки болести „Св.Наум Охридски“, денеска беше пуштена во употреба донирана опрема обезбедена со поддршка од Светска банка, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 102 | | | веќе видена

Ние ќе го направиме се она со што може да се ограничи цената, а што нема да влијае на дисбаланс на пазарот, бидејќи потврдивме и покажавме дека може да се ...
сите 276 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен синоќа најави дека Европска Унија ќе организира конференција за обезбедување на враќање на ...
сите 274 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 211 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП) ги информира корисниците на апликацијата МојДДВ, дека е извршено нејзино прилагодување согласно измените и дополнувањето на ...
сите 49 | | | веќе видена

Гневот на Французите ја надмина точката на вриење, демонстрантите стануваат се поагресивни. Во протестите е запалено и градското собрание на Бордо. Повеќе од ...
сите 170 | | | веќе видена

Градоначалникот на Кичево во последните 10 години Фатмир Дехари организира прослава од 10-годишното албанско владеење со општина Кичево „10 години ГОРДОСТ“. ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министетрот Сали НЕ СЛЕДЕЛ ДНЕВНА ПОЛИТИКА и не знаел кој ќе биде него наследник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: