ЗНМ: Континуиран тренд на безобразни испади на државните функционери кон новинарите

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во врска со недоличните зборови на пратеникот Димитар Апасиев упатени кон новинарот Љупчо Златев на социјалната мрежа Фејсбук, Агенцијата за аудио и ...
| | веќе видена | слични

АВМУ: Недолични се зборовите што Апасиев ги упати кон новинарот Љупчо Златев Филип Здравески 14.02.2023 / 10:54 Македонија Агенцијата за аудио и аудиовизуелни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), ја осудува агресивната јавна комуникација на актуелниот пратеник и лидер на политичката партија „Левица“, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанскиот претседател Бајрам Бегај реагираше на инцидентот во кој беше употребено огнено оружје против новинарски дрон и ги охрабри органите на прогонот, со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во изминатите три недели (од 15 јануари до 6 февруари), државните функционери покажаа омаловажувачки, непрофесионално и арогантно однесување кон новинарите за ...
| | веќе видена | слични

Мрежата SafeJournalists, претставник на повеќе од 8 000 медиумски професионалци во Западен Балкан го осудува однесувањето на државните функционери кон ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во изминатите денови, државни функционери во Македонија во неколку наврати вербално малтретираа новинари и медиуми. Европската федерација на новинари (ЕФН) се ...
| | веќе видена | слични

Федерацијата додава дека на 6 февруари, министерот за здравство Беким Сали одржа „лекција за новинарство“ на прес-конференција, која што, како што оценува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 230 | | | веќе видена

Реакциите на обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп беа предвидливи со оглед на острите поделби во американската политика и општество. ...
сите 123 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Се наоѓаме во историски и многу важен момент за иднината на државата, почитувајќи и промовирајќи ги сите вредности на вистинската демократија, и сметаме дека е ...
сите 425 | | | веќе видена

Судот за воени злосторства на ОВК со седиште во Холандија ќе нареди лицата што беа злоупотребувани во логорот Злаш кај Приштина да добијат репарација, бидејќи ...
сите 89 | | | веќе видена

Македонија ќе потроши околу 900 милиони евра за модернизација и опремување на армијата во периодот 2019 – 2032 година, соопшти министерката за одбрана ...
сите 60 | | | веќе видена

Русија денеска усвои нова стратегија за надворешната политика, која ги издвои САД и Западот како извор на „егзистенцијална закана“ за Москва.„Потресите на ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗНМ: Континуиран тренд на безобразни испади на државните функционери кон новинарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: