Приведен скопјанец кој се сомничи за физички напад


4 копии

Полицијата приведе четири лица од Кочани, меѓу кои и двајца малолетници поради употреба на хероин. Кај едниот малолетник биле пронајдени и предмети кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска (14.02.2023), по преземени мерки и активности, полициски службеници од ОВР Кочани ги лишиле од слобода С.М.(32), С.А.(22) и двајца малолетници, сите од ...
| | веќе видена | слични

На 13.02.2023 околу 23:00 часот во тетовско Доброште, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 39-годишниот М.А. од село Доброште. При контрола ...
| | веќе видена | слични

Четири лица од Кочани, меѓу кои и двајца малолетници, денеска биле притворени поради користење и продажба на хероин и украдени предмети. -Денеска, по преземени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 170 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не гледа оти украинските власти се подготвени да најдат решение за конфликтот во Украина врз основа на мировниот ...
сите 182 | | | веќе видена

Активисти на опозициската Социјалдемократска партија денеска фрлија торта и милкшејк кон Бесник Бислими, вицепремиерот на Косово и главен преговарач во ...
сите 809 | | | веќе видена

Изет Меџити, потпретседателот на ДУИ кој е лидер на фракционерската „Огнена група“, денеска во емисијата „Тема на денот“ на Сител иззрази зачуденост како ...
сите 239 | | | веќе видена

Под влијание на влажен воздушен бран од запад, во Македонија во следните часови, како и во текот на претстојната ноќ ќе има врнежи од дожд. Локално врнежите ќе ...
сите 220 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен скопјанец кој се сомничи за физички напад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: