Поголемите хотели на охридско-струшкото крајбрежје остануваат затворени до крај на март, хотелиерите очекуваат подобра туристичка сезона

3 копии

Поголемите хотелски капацитети на охридско-струшкото крајбрежје се затворени. Дел од вработнете во туристичкиот сектор користат годишен одмор, а останатите ...
| | веќе видена | слични

Додека на Копаоник и Златибор се бара место повеќе за сместување, а скијачките патеки се преполни, на самата граница на Србија и Црна Гора некогаш популарниот ...
| | веќе видена | слични

Во охридско струшкиот регион потребна е изградба на ски центри за економски развој и подем на туризмот во текот на целата година.Од ХОТАМ посочуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Пари | Ги анализираме цените за сезоната ‒ 2023 година Колку-толку лесно е во лето. Костум за капење, една крпа и сместување (според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 297 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 241 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 106 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поголемите хотели на охридско-струшкото крајбрежје остануваат затворени до крај на март, хотелиерите очекуваат подобра туристичка сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: