37 годишен гевгеличанец е жртвата во сообраќајката на клучката кај Три Чешми

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три автомобили се судрија во Влае, пред мостот „Влајко“. Несреќата се случи на раскрсницата, помеѓу возила марка „опел“, „шкода“ и „ауди“. Поради силината на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Стојан Ангеловски, син на покојниот Слободан Ангеловски, кој минатиот јануари беше прегазен на мостот „Гоце Делчев“, пред судот кажа како дознал дека татко му ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Гордана Филиповиќ, која го управуваше возилото „бмв х5“, со кое го прегази и усмрти дедото Слободан Ангеловски на мостот „Гоце Делчев“, пред судот посочи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес во Кривичниот суд започна судењето на Гордана Филиповиќ од Куманово која во јануари лани усмрти пешак пред мостот Гоце Делчев во Скопје. Таа се изјасни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во скопскиот Кривичен суд денес започна судењето против Гордана Филиповиќ. Таа го управуваше возилото кое го усмрти 76-годишниот Слободан Ангеловски. Несреќата ...
| | веќе видена | слични

Денеска продолжи судењето за сообраќајката во која усмртен беше 76 – годишниот Слободан Ангеловски откако на мостот Гоце Делчев во јануари минатата година во ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Кривичниот суд во Скопје се одржа судски процес против Гордана Филиповиќ која лани со своето возило го усмрти 76-годишниот Слободан Ангеловски. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Најголемата германска банка Дојче банк загуби дури 15 отсто од вредноста по големиот пад на цените на акциите на берзите, што дополнително ја разниша довербата ...
сите 140 | | | веќе видена

Денес во Сараево, зелените партии од регионот на Западен Балкан потпишааа Декларација за заедничка соработка. Оваа иницијатива, велат од ДОМ, започна пред една ...
сите 109 | | | веќе видена

Ковачевски да излезе и да го покаже документот колку пратеници од СДС не му се потпишале дека ќе гласаат уставни измени. Ковачевски треба да каже дали откако ...
сите 379 | | | веќе видена

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски и антикризните мерки вредни 760 милиони евра дадоа резултат, соопшти денеска ...
сите 151 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

37 годишен гевгеличанец е жртвата во сообраќајката на клучката кај Три Чешми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: