Интензивните разговори за влез на АА во Влада во завршна фаза


6 копии

Алтернатива синоќа одлучи да излезе од Владата, само неполни две години откако тогашниот премиер Зоран Заев потпиша договор со Африм Гаши. Лидерот на партијата ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот и лидерот на Левица, Димитар Апасиев, се мајтапи со претседателот на Алтернатива, Африм Гаши, откако со новото владино мнозинство неговата партија е ...
| | веќе видена | слични

Алтернатива му порача на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да не ја користи партијата во политичките пресметки со СДСМ. -Ниту пред 12 месеци влеговме, ...
| | веќе видена | слични

Алтернатива ниту била, ниту ќе биде спасител на нечиј криминал, му порача Алтернатива на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со напомена ловеќе „да не ја ...
| | веќе видена | слични

Тројцата пратеници на Алтернатива ќе дејствуваат како опозиција, нивните функционери ќе се повлечат од функциите, но доколку има уставни измени ќе гласаат за. ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ утре во 10 часот ќе има координација на која ќе присиствува и лидерот на партијата Христијан Мицкоски на која ќе одлучат како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Финансиерот на групата Вагнер, Евгениј Пригожин, ја истакна својата загриженост за можна украинска контраофанзива во источна Украина за време на 23-минутното ...
сите 204 | | | веќе видена

Пратеникот на Демократската партија на Косово, Енвер Хоџај, оцени дека договорот во Охрид е најголемата загуба за Косово од Рамбује и додаде дека косовскиот ...
сите 729 | | | веќе видена

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен синоќа најави дека Европска Унија ќе организира конференција за обезбедување на враќање на ...
сите 305 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостување на „Само интервју“ на телевизија Канал 5 истакна дека тој и ВМРО-ДПМНЕ имаат план како Македонија ...
сите 66 | | | веќе видена

По објавен статус на д-р Ненад Лазаров на Фејсбук во кој наведува дека од гликемија 19 не се умира акутно, повеќе негови колеги се впуштија во претпостави за ...
сите 79 | | | веќе видена

Ние ќе го направиме се она со што може да се ограничи цената, а што нема да влијае на дисбаланс на пазарот, бидејќи потврдивме и покажавме дека може да се ...
сите 284 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 105 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП) ги информира корисниците на апликацијата МојДДВ, дека е извршено нејзино прилагодување согласно измените и дополнувањето на ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интензивните разговори за влез на АА во Влада во завршна фаза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: