Милошоски: Власта промовира европеизација, а склучува договори за енергетика само за провизии и профити со фирми на руски олигарси


Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската програма на Радио Лидер, вели дека владата на СДСМ и ДУИ набавува гас по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бране Петрушевски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио „Лидер” зборуваше законот кој вчера Левица предводена од Димитар Апасиев го поднесе во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Ништо драстично нема да се смени, суштината на двоецот ДУИ – СДС беше да го зголемат собраниското мнозинство и да си обезбедат комодитет во носењето на ...
| | веќе видена | слични

„Во владејачката коалиција има раскол: тие не говореле пред граѓаните за влез на Бугарите во Устав, затоа треба да одат на избори.“ – нагласи професорката ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Мислам дека и во оваа коалиција, тоа го потврди Демократски сојуз има раскол, тврдам дека и меѓу пратениците на СДСМ има различни мислења по ова што се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Шокантно делуваше обраќањето на премиерот. Прво, ниту ги чувме причините за разрешувањето, треба да се заблагодарите, бидејќи ова што денес го слушавме за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со влезот на АА во Владата се затвори и долго покренуваната најава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за предвремени парламентарни избори. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Предвремени избори е единствената тема на која Христијан Мицкоски ја базираше својата политика во изминатите 2,5 години. Од конститутивната седница на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од конститутивната седница на Собранието наваму пред 2,5 години, Мицкоски тврди дека овој владин парламентарен состав нема долго да трае, дека ќе следуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алијанса за Албанците влегува во Влада која многу ја критикуваше и не е баш природно да е таму, но можеби имаат идеја да сменат нешто. Сепак за да се смени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демократската унија за интеграција попладнево во партиското седиште почна состанок на раководството. Според партискиот портпарол Бујар Османи, состанокот е ...
сите 621 | | | веќе видена

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 338 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 60 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Власта промовира европеизација, а склучува договори за енергетика само за провизии и профити со фирми на руски олигарси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: