Нацевска: Со новиот Закон за платежни услуги се зајакнува заштитата на правата на потрошувачите

Со новиот Закон за платежни услуги и платни системи се зголемува заштитата на правата на корисниците на платежни услуги. Давателите на платежни услуги се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупниот број на поднесени претставки од незадоволни осигуреници лани достигна 267 е зголемен за 30 отсто во споредба со 2021 година. Овој податок е јасен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ве информираме дека сте предмет на тековни правни постапки за сајберпорнографија, порнографски сајтови и детска порнографија. Одговорете во следните 48 часа – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение ги предупредува граѓаните да внимаваат, бидејќи лажни електронски пораки се испраќаат во име на МВР ...
| | веќе видена | слични

Овие пораки се лажни, а се праќаат со цел да се дојде до личните податоци на граѓаните и потоа да се злоупотребат, предупредуваат од МВР. Оттаму за Канал 5 ...
| | веќе видена | слични

Од Министерство за внатрешни работи информираат дека пораките кои им пристигаат на граѓани во кои има повик да се појават во суд поради наводни измами и правни ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи (УЈП) ги информира граѓаните да не отвораат СМС пораки и да не споделуваат податоци кон „ujp.mk“. УЈП соопшти дека вчера и денес ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ковачевски да излезе и да го покаже документот колку пратеници од СДС не му се потпишале дека ќе гласаат уставни измени. Ковачевски треба да каже дали откако ...
сите 401 | | | веќе видена

Претседателот на српскиот парламент Владимир Орлиќ денеска оцени дека протестите во Приштина поради европскиот договор за нормализација на односите меѓу Косово ...
сите 470 | | | веќе видена

„Потребно е да се направат измени во законодавството со кое се забранува каква било активност на МКС на територијата на нашата земја, како и да се предвиди ...
сите 181 | | | веќе видена

Спасувањето на Credit Suisse во последен момент можеби спречи експлозија на актуелната банкарска криза, но тоа е сурова зделка за Швајцарија. Загриженоста дека ...
сите 140 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 31 | | | веќе видена

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски и антикризните мерки вредни 760 милиони евра дадоа резултат, соопшти денеска ...
сите 95 | | | веќе видена

На 25.03 од страна на полициски службеници од полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола на стариот пат Прилеп - Битола бил лишен од ...
сите 198 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нацевска: Со новиот Закон за платежни услуги се зајакнува заштитата на правата на потрошувачите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: