Кристалина Георгиева: Состојбата во светската економија и понатаму е тешка

4 копии

Состојбата во светската економија и понатаму е тешка , но можеме да кажеме дека е помалку лоша отколку пред неколку месеци, изјави директорката на ...
| | веќе видена | слични

Проценките на ММФ за 2023 година „веќе не се толку лоши, но не се ниту добри“, рече Кристалина Георгиева, потсетувајќи дека меѓународниот кредитор и натаму ...
| | веќе видена | слични

Оценувајќи ги глобалните економски изгледи за 2023 и 2024 година, Кристалина Георгиева, генерален директор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Земјотресот во Сирија и Турција има значително влијание врз турската економија, изјави шефицата на Меѓународниот монетарен фонд Кристалина Георгиева. Во говор ...
| | веќе видена | слични

Во говор пред учесниците на Арапскиот фискален форум во Дубаи, Георгиева истакна дека катастрофата што ги погоди двете земји „предизвика огромна трагедија за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Тековните геополитички случувања може да имаат долгорочни последици врз глобализацијата, а тоа неповолно да се одрази особено на помалку развиените економии, ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЕУ мора да се откаже од преправањето дека е само олеснувач меѓу страните – а Вашингтон мора да се откаже од преправањето дека е само поддржувач што го следи ...
сите 423 | | | веќе видена

Ковачевски да излезе и да го покаже документот колку пратеници од СДС не му се потпишале дека ќе гласаат уставни измени. Ковачевски треба да каже дали откако ...
сите 312 | | | веќе видена

Со оглед на тоа што војната против Украина се уште трае и се преправа дека трае подолго од очекуваното, се поставува прашањето дали е можно решение во ...
сите 188 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 31 | | | веќе видена

На 25.03 од страна на полициски службеници од полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола на стариот пат Прилеп - Битола бил лишен од ...
сите 250 | | | веќе видена

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски и антикризните мерки вредни 760 милиони евра дадоа резултат, соопшти денеска ...
сите 95 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кристалина Георгиева: Состојбата во светската економија и понатаму е тешка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: