Аналитичарите предвидуваат 42% пад на руското производство на нафта до 2035 година

Време зa читање: 6 минути Минатата година, и покрај се, Русија успеа да го зголеми своето производство на нафта и покрај тоа што беше погодена со строги ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Москва размислува за еднократен дополнителен данок на дополнителни приходи за големите корпорации (windfall tax,н.з.) како мерка за ...
| | веќе видена | слични

Русија од март ќе го намали производството на нафта за 500.000 барели дневно или за пет отсто, изјави денеска вицепремиерот на Русија Александар Новак. – Нема ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на новинарско прашање дали сега има предуслови за намалување на производството на нафта, вицепремиерот рече: „Да, постојат такви ризици. Ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Русија планира да го намали производството на нафта во март за 500.000 барели дневно како одговор на западните ценовни ограничувања, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Рускиот вицепремиер Александар Новак денеска на прес-конференција изјави дека постои ризик од намалување на производството на нафта во Русија поради ценовните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 230 | | | веќе видена

Реакциите на обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп беа предвидливи со оглед на острите поделби во американската политика и општество. ...
сите 122 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Беса бара со отворањето на Уставот за вметнување на Бугарите во Преамбулата да се вметне и употреба на албанскиот јазик како службен јазик на ниво на цела ...
сите 445 | | | веќе видена

Македонскиот напаѓач, Бојан Миовски игра во голема форма во шкотското првенство, со неговите изданија и голови за Абердин го привлекува вниманието на поголеми ...
сите 145 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 87 | | | веќе видена

Македонија ќе потроши околу 900 милиони евра за модернизација и опремување на армијата во периодот 2019 – 2032 година, соопшти министерката за одбрана ...
сите 60 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави денеска дека новата стратегија за надворешна политика усвоена од претседателот Владимир Путин го ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аналитичарите предвидуваат 42% пад на руското производство на нафта до 2035 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: