Ниту стотици Бугари, ниту полиција од Софија, институциите на висина на задачата- само Гоцевиот културен натпревар има смисла за иднината

Државните институции на Република Северна Македонија покажаа одговорност и одмереност во однос на активностите организирани по повод прославата на роденденот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонските власти вчера изразија осуда на инцидентите на преминот „Деве Баир“ во саботата, каменувањето на Македонскиот клуб во Благоевград и недоличните и ...
| | веќе видена | слични

Скопје со осуди на најновите провокации од Бугарија, се очекува реакција и на Софија Александра Спасеска 06.02.2023 / 09:07 Македонија Македонските власти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Чествувањето на 151 година од раѓањето на Гоце Делчев во Северна Македонија помина во најдобар ред и без нарушување на јавниот ред и мир, со овозможен пристап ...
| | веќе видена | слични

Со триста евра казна и три годишна забрана за влез македонската полиција вчера доцна вечерта ги испрати за Бугарија тројцата бугарски државјани кои нападнаа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со исклучително добро реализираниот оперативен план за одржување на безбедноста при чествувањето на денот на раѓањето на Гоце Делчев, македонската полиција се ...
| | веќе видена | слични

Почитувани колеги и колешки, полициски службеници! Во име на раководството и на бројното членство на МПС упатуваме честитки до сите припадници на полицијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката за формирање на работна група ја донесе Централниот одбор на партијата а со неа ќе раководи генералниот секретар Миле Зечевиќ Вардарски. Од ВМРО ДПМНЕ ...
сите 1034 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити по повод 100 дена од стапувањето на министерската функција рече дека проектот за Клиничкиот центар бил негов приоритет. ...
сите 251 | | | веќе видена

Пентагон денеска најави дека ќе обезбеди дополнителни 2,1 милијарди долари долгорочна помош за оружје за Украина. Новиот пакет помош ќе вклучува финансирање за ...
сите 127 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја пренесуваат хидролошката информација од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). „Под влијание на влажна и ...
сите 219 | | | веќе видена

Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
сите 147 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 78 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, републиканскиот кандидат за реизбор следната година, е обвинет по 37 точки од обвинението за незаконско ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ниту стотици Бугари, ниту полиција од Софија, институциите на висина на задачата- само Гоцевиот културен натпревар има смисла за иднината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: