Русите објавија: САНКЦИИТЕ ДЕЛУВААТ

Време зa читање: 4 минути Побарувачката на нафта во Кина расте со повторното отворање од ограничувањата за ковид по речиси три години. Почетниот тренд на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Москва размислува за еднократен дополнителен данок на дополнителни приходи за големите корпорации (windfall tax,н.з.) како мерка за ...
| | веќе видена | слични

Русија од март ќе го намали производството на нафта за 500.000 барели дневно или за пет отсто, изјави денеска вицепремиерот на Русија Александар Новак. – Нема ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на новинарско прашање дали сега има предуслови за намалување на производството на нафта, вицепремиерот рече: „Да, постојат такви ризици. Ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Русија планира да го намали производството на нафта во март за 500.000 барели дневно како одговор на западните ценовни ограничувања, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Рускиот вицепремиер Александар Новак денеска на прес-конференција изјави дека постои ризик од намалување на производството на нафта во Русија поради ценовните ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Продолжената политичка нестабилност во Бугарија ќе продолжи да влијае на критичните одлуки за енергетската безбедност и да го задржи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 61 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 139 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски. го покани кинескиот претседател Шји Џинпинг да ја посети Украина, објави во средата „Асошиејтед прес“. „Подготвени ...
сите 164 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во гостување во „Емисија 200“ на Алсат запрашан за тоа дали до ВМРО-ДПМНЕ стигнала покана за „Фронтот за Европа“ ...
сите 313 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 78 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден вчера изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија.„Тие сè уште не го ...
сите 141 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска денеска одржа работен состанок со новоизбраните претседатели на партиските комисии. На средбата се разговараше ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русите објавија: САНКЦИИТЕ ДЕЛУВААТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: