Затвореник од Велес починал во Идризово


7 копии

Денеска (12.02.2023), по претходно преземени мерки и активности, полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал Струга и Полициската станица за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи информира дека денес се приведени две лица од Република Албанија фатени со 232 парчиња охридска белвица. „Денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Двајца млади државјани на Албанија биле уапсени на граничниот премин „Ќафасан“, откако полицијата во нивниот автомобил пронашла големо количество риба белвица, ...
| | веќе видена | слични

 Тој се барал по централна потерница по наредба од Казнeно-поправна установа „Идризово“, каде бил осуден на казна затвор од седум години и три месеци за  ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата денеска во 12 часот во близина на трговски центар во Карпош го лишила од слобода триесет и деветгодишниот Д.М. од Скопје. Тој се барал по централна ...
| | веќе видена | слични

Полицијата денеска точно напладне во близина на трговски центар во Карпош лишила од слобода триесет и деветгодишниот скопјанец којј се барал по централна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 168 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затвореник од Велес починал во Идризово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: