Пазарната инспекција во јануари издала казни од вкупно девет милиони денари

Државниот пазарен инспекторат минатиот месец спровел повеќе од 1.500 надзори на цела територија на Македонија при што за констатираните прекршоци на субјекти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) во јануари годинава изврши повеќе од 1.500 надзори на цела територија на државата при што издаде прекршочни платни налози ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска оцени дека во услови на висока инфлација во Европа, со мерките што се преземени намалена е финалната цена на основните ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што Владата го посочи Пазарниот инспекторат како надлежен да ги контролира цените на прехранбените производи, новиот директор Горан Трајковски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот пазарен инспекторат спроведува инспекциски надзори над примена на законите и прописите кои го опфаќаат работењето на правните и физичките лица, но и ...
| | веќе видена | слични

Пазарната инспекција на Министерството за трговија, претприемништво и индустрија во Приштина му забрани на економскиот оператор да го продава маслото за јадење ...
| | веќе видена | слични

Државниот пазарен инспекторат минатиот месец спровел повеќе од 1500 надзори на цела територија на Македонија при што констатирани се прекршоци од страна на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пазарната инспекција во јануари издала казни од вкупно девет милиони денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: