Српскиот парламент гласаше против признавање на Косово, Вучиќ в понеделник за планот САД-ЕУ


На дневен ред на вонредната седница, Собранието го имаше Извештајот за преговарачкиот процес меѓу Белград и Приштина од 1 септември 2022 до 15 јануари 2023 ...
| | веќе видена | слични

Според него, споровите за историја и идентитет на Бугарија со Северна Македонија сe од дирекна корист на Русија Белград треба да го признае Косово, да го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Советникот на косовскиот премиер Аљбин Курти, Евис Хоџа, смета дека ако меѓународниот фактор во рамките на дијалогот за нормализирање на односите меѓу Косово и ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер добива опасни совети – 700.000 Албанци во Македонија се 14 пати повеќе од Србите во Косово, а тоа значи ако има заедница на српски општини ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, изјави дека Заедницата на српски општини (ЗСО) во Косово треба да има извршни овластувања и дека во некои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Амбасадорот на Русија во Србија, Александар Боцан Харченко оцени дека без Русија и Кина нема да има праведно решение за Косово. Во однос на косовското прашање, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на Народната партија Вук Јеремиќ е вмешан во голем корупциски скандал во САД, во кој е вмешано семејството Бајден, пренесуваат медиумите. Според ...
| | веќе видена | слични

Русија се обидува да го дестабилизира Балканот главно преку претседателот на Србија Вучиќ и премиерот на Босна и Херцеговина Борјана Кришто. „Преку овие два ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Евгениј Пригожин, основач на групата Вагнер, рече дека е убеден оти високите функционери на Кремљ го забраниле неговото „покривање“ во државните медиуми.На ...
сите 139 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 104 | | | веќе видена

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 80 | | | веќе видена

Втор ден сме во општина Лозово и втор ден се соочуваме со секојдневните проблеми кои ги имаат граѓаните. Откупот на грозје е најголем проблем во општина ...
сите 162 | | | веќе видена

Левица со остри коментари и два дена по изгласувањето на измените на Законот за работни односи. Цени дека станува збор за најголемиот грабеж на 21-от век, што ...
сите 356 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српскиот парламент гласаше против признавање на Косово, Вучиќ в понеделник за планот САД-ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: