Маск ослободен од обвиненијата за измама на инвеститори

2 копии

Не е лесно да се опишат односите меѓу Илон Маск, односно SpaceX и Украина, а се чини дека на повидок се нови остри зборови и обвинувања откако компанијата ја ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Илон Маск е на работ да ја врати својата позиција како најбогат човек во светот по порастот на цената на акциите на Tesla. Toj ...
| | веќе видена | слични

„SpaceX“ на Илон Маск би требало да одбере страна помеѓу Украина и Русија, рекол висок украински службеник денеска, откако компанијата известила дека на Киев ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „СпејсИкс“ презеде чекори за да ја спречи украинската војска да користи „Старлинк“ за контрола на беспилотни летала за време на војната со Русија, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот производител на вселенски летала и корпорација за сателитски комуникации SpaceX презеде чекори за да ја спречи украинската војска да ја користи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 269 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 238 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 232 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 104 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маск ослободен од обвиненијата за измама на инвеститори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: