Реџепи до сопартијците од Алтернатива: Или со гордост заминете или со срам останете


Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
| | веќе видена | слични

Со вклучување на Алијанса како нов коалициски партнер во Владата се обезбедуваат сите услови за политичка стабилност, унапредување на владеењето на правото и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собраниската седница на која ќе се одлучува за Предлогот за реконструкција на Владата што го испрати премиерот Димитар Ковачевски е закажана за утре во 15 ...
| | веќе видена | слични

Алтернатива денеска ќе одлучи дали ќе биде дел од владиното мнозинство. Од партијата велат дека по завршувањето на Централното собрание, ќе се знае иднината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владејачката СДСМ соопшѓти дека обезбеди поголемо парламенатарно мнозинство за реформи, економски политики и забрзана интеграција на државата во ЕУ. „Предлогот ...
| | веќе видена | слични

Дел од припадниците на огнената група на ДУИ силно реагираат зошто е разрешен кадар на таа партија од заменик министерско место. Саранда Имери, секретарка за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичката партија Алтернатива попладнево, во партиското седиште во Тетово, ќе одржи седница на Централното собрание, по која се очекува став за натамошното ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски до Собранието го достави предлогот за реконструкција на Владата, според кој ќе има кадровски промени во четири министерства. ...
| | веќе видена | слични

Предлогот на претседателот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски за реконструкција на Владата со кадровските решенија е во собраниска процедура. Со вклучување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 168 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реџепи до сопартијците од Алтернатива: Или со гордост заминете или со срам останете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: