УПОЗ: Бесими да си поднесе оставка и да се подготви за кривична пријава

Оставка е првата работа што треба да ја направи министерот за финансии Фатмир Бесими наместо да носи одлуки со кои ја покажува неспособноста за раководење со ...
| | веќе видена | слични

Првиот филтер требаше да го помине на Комисијата за политички ситем, но седницата се одложи поради непреведени материјали на албански јазик. За да започне ...
| | веќе видена | слични

Денешната седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците, на која како прва точка на дневен ред беше Граѓанската иницијатива за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Неправдата и дискриминацијата на лицата над 65 години со тешка и најтешка телесна попреченост, конечно се заврши. Пратеничката група на ВМРО – ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични

Неправдата и дискриминацијата на лицата над 65 години со тешка и најтешка телесна попреченост, конечно се заврши и во Комисијата за труд и социјална политика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неправдата и дискриминацијата на лицата над 65 години со тешка и најтешка телесна попреченост, конечно се заврши, ова денеска преку изјава за медиумите го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Собранието на Република Северна Македонија денеска седница ќе одржи Комисијата за европски прашања. Единствена точка на дневниот ред на седницата е ...
| | веќе видена | слични

Во државата имаме криминал, корупција, поразителни статистики, секојдневно ни заминуваат децата, ни се отселува државата, нема кој да ни учи децата, нема кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 288 | | | веќе видена

ДУИ се зрели за во опозиција, но се плашат дали и како ќе преживеат после заминувањето од 20 годишната власт ДУИ почна да се идентификува со Данела Арсовска, ...
сите 272 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 146 | | | веќе видена

Пратеникот Петар Ристески при теренски посети ги посети населените места Воѓани,Обршани, Пашино Рувци и Крушеани каде укажа дека многу е јасно што се направи ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УПОЗ: Бесими да си поднесе оставка и да се подготви за кривична пријава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: