Произведени 18.669 MWh електрична енергија


11 копии

Во периодот од 1 јануари до 7 февруари 2023 АД ЕСМ преку капацитетите со кои располага произведе 699.240 MWh електрична енергија, што е за 40 отсто повеќе ...
| | веќе видена | слични

Во завршна фаза со добиени градежни дозволи се фотонапонски централи со инсталирана моќност од над 400 мегавати, информираше министерот за економија Крешник ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако не ги намалат цените може да останат без субвенцинираната струја. Министерот Бектеши со последна опомена до производствените компании. Ќе чека до крајот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши најавува дека најверојатно од мај до октомври годинава во државава ќе има вишоци на производство од обновливи извори на ...
| | веќе видена | слични

Согласно домашните капацитети за производство на електрична енергија и анализите од Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) не очекуваме да има зголемување ...
| | веќе видена | слични

По реакциите во јавноста дека храната не поефтинува министерот за економија Бектеши посочи дека заедно со пазарниот инспекторат прават анализи кои ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција информираше за најновите владини одлуки. Тој рече дека и во 2023 година продолжува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дел од хигиенските производи од 1 април ќе бидат со замрзнати и пониски цени за 13 отсто во однос на износот што го имале во трговијата на мало на 20 март ...
сите 231 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 58 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 59 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 242 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Аеродром Тимчо Муцунски објави дека според последната одлука на Уставниот суд, сите функционери ќе добијат зголемување на својата ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Произведени 18.669 MWh електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: