Државен пазарен инспекторат: Во јануари 1.500 надзори, казни од 9 милиони денари


Во јануари пазарните инспектори извршиле повеќе од 1.500 надзори на цела територија на Македонија, а по спроведените надзори издадени се прекршочни платни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Компаниите кои не ги поевтиниле основните продукти, нема да плаќаат субвенционирана струја, најави министерот за економија. Пазарните инспектори за две недели ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Компаниите од прехранбената индустрија што користат повластена цена на струја и кои не ги намалиле цените согласно договореното со Владата ќе ја изгубат оваа ...
| | веќе видена | слични

-Прехранбениот сектор има рок од 20 дена да ги намали цените на производите, во спротивно нема да може да користи субвенционирана струја. Освен тоа, ќе добие и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Производителите на храна добија рок од најмногу 20-тина дена да ги поевтинат производите, во спротивно ќе им се укине субвенционираната струја. Ќе мора да си ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши кажа дека се размислува да не важи мерката за поевтина струја за домашните компании и производители кои не ги ...
| | веќе видена | слични

Поевтината идустриска струја по се изгледа ќе секне за компаниите кои никако да ги поевтинат производите, богатејќи се врз грбот на граѓаните. Министерот за ...
| | веќе видена | слични

Ако прехранбените компании не ги намалат цените на основните прехранбени производи, ќе им ја укинеме повластената струја што ја добиваат од државниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 170 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не гледа оти украинските власти се подготвени да најдат решение за конфликтот во Украина врз основа на мировниот ...
сите 200 | | | веќе видена

Активисти на опозициската Социјалдемократска партија денеска фрлија торта и милкшејк кон Бесник Бислими, вицепремиерот на Косово и главен преговарач во ...
сите 809 | | | веќе видена

Под влијание на влажен воздушен бран од запад, во Македонија во следните часови, како и во текот на претстојната ноќ ќе има врнежи од дожд. Локално врнежите ќе ...
сите 220 | | | веќе видена

ЗАТВОРЕНИЦИ КОПАЛЕ ТУНЕЛ ЗА ДА ИЗБЕГААТ Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна безбедност, Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал во ...
сите 175 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 256 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државен пазарен инспекторат: Во јануари 1.500 надзори, казни од 9 милиони денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: