В понеделник почнуваат преговорите со стратешкиот партнер за Коридорот 8

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Инвестираме преку 1 милијарда евра во подобрување на транспортната инфраструктура, пред се во изградба на нови патни и железнички траси, со што обезбедуваме ...
| | веќе видена | слични

„Тука, преку оваа пруга поминал првиот воз во Македонија во далечната 1873 година, а еве денеска оваа секција комплетно ја реконструираме. Продолжуваме ...
| | веќе видена | слични

ЗА ПОЧИНАТИОТ БЛАГОЈЧЕ, ВЛАСТИТЕ СЕ ОБВИНУВААТ КОЈ Е ОДГОВОРЕН ЗА НАБАВКАТА НА ЛЕКОТ По смртта на Благојче Илиевски од Битола, пациентот кој беше во најтешка ...
| | веќе видена | слични

Проектот за изградба на нафтоводот меѓу Србија и Унгарија, од Алѓа до Нови Сад, во должина од 128 километри, ќе изнесува околу 100 милиони евра на територијата ...
| | веќе видена | слични

Гранит ја потврди зделката со Јавното претпријатие за државни патишта за „докомплетирање и отстранување на недостатоците“ на првата фаза од автопатот од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска се обрати онлајн на Втората министерска конференција на Унијата за транспорт на земјите од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, денеска одржа работна средба со Алберто Мацола, извршен директор на Заедницата на европските железници. Како ...
| | веќе видена | слични

Конзорциумот „Бехтел и Енка“ кој ќе ги гради новите автопатски делници од Коридорот 8 и Коридор 10-д во Македонија, ќе треба да им купи најмалку 40 нови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 269 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 194 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 238 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 233 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 105 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

В понеделник почнуваат преговорите со стратешкиот партнер за Коридорот 8

Од:
До кого (е-маил):
Порака: