Кремљ откри зошто Специјалната операција во Украина сè уште трае

5 копии

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко денеска изјави дека целта на Русија е цела Украина, но Киев нема да се согласи на тоа и ќе преговара со Москва дури ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Русија не започна непријателства во Украина, туку се обидува да ги запре, имајќи предвид дека непријателствата траат од 2014 година , изјави денес рускиот ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев во текот на посетата на фабриката за тенкови во сибирскиот град Омск денеска, изјави дека Москва ќе го зголеми ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 161 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не гледа оти украинските власти се подготвени да најдат решение за конфликтот во Украина врз основа на мировниот ...
сите 189 | | | веќе видена

Под влијание на влажен воздушен бран од запад, во Македонија во следните часови, како и во текот на претстојната ноќ ќе има врнежи од дожд. Локално врнежите ќе ...
сите 221 | | | веќе видена

Проценувајќи ги ефектите од зголемувањето на минималната плата и усогласувањето на пензиите низ економската призма на македонската реалност, економистот ...
сите 213 | | | веќе видена

Изет Меџити, потпретседателот на ДУИ кој е лидер на фракционерската „Огнена група“, денеска во емисијата „Тема на денот“ на Сител иззрази зачуденост како ...
сите 178 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 222 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Полицијата приведе 26-годишен скопјанец кој се обидел да извади брз кредит со фалсификувана лична карта. – На 20 март во 18.45 часот на бул.„Јане Сандански“ во ...
сите 376 | | | веќе видена

Секогаш кога меѓународната заедница има намера да затвори некој отворен проблем што може да ескалира наоѓа различни начини и приоди како да се решаваат ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кремљ откри зошто Специјалната операција во Украина сè уште трае

Од:
До кого (е-маил):
Порака: