Бугарите сепак со ОФИЦИЈАЛНА ДЕЛЕГАЦИЈА во Свети Спас, ќе јапредводи Министерот за внатрешни работи Демерџиев


На утрешното чевствување на 151-вата година од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев, официјално ќе присуствува делегација од бугарскаа влада, ...
| | веќе видена | слични

Владата превенираше несакан развој на настаните на 4 февруари и не дозволи било каков несакан настан да биде искористен од Бугарија, вели во гостување во ТВ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на великанот Гоце Делчев, на утринското официјално одбележување во црквата „Св. Спас“помина во мирна атмосфера и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со високи државни почести, мирно и достоинствено, вчера во Скопје беше одбележана 151-та годишнина од раѓањето на големиот светски визионер и инспиратор на ...
| | веќе видена | слични

Мирно и достоинствено одбележана 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев Филип Здравески 05.02.2023 / 09:27 Македонија Со високи државни почести, мирно и ...
| | веќе видена | слични

СДСМ НА ФБ страницата „Претседателот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски заедно со високи претставници на Владата денеска оддадоа почит и се поклонија пред ...
| | веќе видена | слични

Мирна и без посериозни тензии во текот на целиот ден беше атмосферата на последната точка до која полицијата утрово дозволи да се доближат граѓаните кои сакаат ...
| | веќе видена | слични

Комитите кои денеска се поклонија на гробот на големиот револуционер-комита, Гоце Делчев во чест на денот на неговото раѓање, објавија низа фотографии на ...
| | веќе видена | слични

Откако утринава во црквата Свети Спас почит му одадоа државниот врв и партиските делегации, полицијата им дозволи пристап и на граѓаните... Попладнево во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 269 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 193 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 239 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 233 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 105 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарите сепак со ОФИЦИЈАЛНА ДЕЛЕГАЦИЈА во Свети Спас, ќе јапредводи Министерот за внатрешни работи Демерџиев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: