Бугарска делегација предводена од Демерџиев ќе положи цвеќе на гробот на Делчев


Бугарска делегација утре ќе положи цвеќе на гробот на херојот Гоце Делчев. Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи, Иван ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владејачката СДСМ, на нивниот официјален профил на социјалната мрежа Фејсбук објави дека вчера оддале почит пред спомен куќата на Гоце Делчев. Објавата неколку ...
| | веќе видена | слични

Владејачката партија СДСМ на социјалните мрежи објави во неделата дека претходниот ден оддале почит пред „спомен куќата на Гоце Делчев“, а оваа објава неколку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на великанот Гоце Делчев, на утринското официјално одбележување во црквата „Св. Спас“помина во мирна атмосфера и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со високи државни почести, мирно и достоинствено, вчера во Скопје беше одбележана 151-та годишнина од раѓањето на големиот светски визионер и инспиратор на ...
| | веќе видена | слични

Мирно и достоинствено одбележана 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев Филип Здравески 05.02.2023 / 09:27 Македонија Со високи државни почести, мирно и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи на Бугарија, Иван Демерџиев, најави дека неговото министерстви ќе ѝ подари три генератора за струја на Македонија за граничните ...
| | веќе видена | слични

СДСМ НА ФБ страницата „Претседателот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски заедно со високи претставници на Владата денеска оддадоа почит и се поклонија пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светот треба да го слуша гласот на Кина за да се стави крај на војната во Украина, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез во пресрет на неговата посета ...
сите 231 | | | веќе видена

„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
сите 103 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
сите 757 | | | веќе видена

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
сите 109 | | | веќе видена

Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
сите 287 | | | веќе видена

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската котлина, соопшти ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 96 | | | веќе видена

Тоа е условот на партијата, до недамна дел од владината коалиција, за гласање отворање на Уставот и за гласање на ннеговви измени. „Со тоа што ние го врзуваме ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарска делегација предводена од Демерџиев ќе положи цвеќе на гробот на Делчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: