Полицијата казни 42 автобуси што превезуваат ученици


Полициски службеници од СВР Штип, по претходно издадена судска наредба, извршија претреси кај 10 лица во Штип, Делчево, Виница, Берово, Кочани, Свети Николе и ...
| | веќе видена | слични

Во акциска контрола во угостителски објекти низ Македонија спроведена во периодот од полниќ до четири часот утворо, полицијата привела пет лица а пронашла и ...
| | веќе видена | слични

Претреси кај 53 лица во 29 општини и Скопје во координирана акција за спречување на шверц со дрога и оружје, лишени од слобода 26 лица На 09 и 10.02.2023, од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска (11.02.2023) во периодот од 00.00 до 04.00 часот од страна на секторите за внатрешни работи и патролни тимови составени од полициски службеници од ...
| | веќе видена | слични

МВР соопшти дека претресите се извршени во 46 куќи и помошни простории, седум станови, пет патнички моторни возила и два деловни објекта во 29 општини и во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ за падот на ентузијазмот кај граѓаните во анкетите за поддршка на евроинтеграциите, вели дека не станува за ...
сите 224 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 213 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата казни 42 автобуси што превезуваат ученици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: