Милошоски: Реакцијата на полицијата за чествувањето на Гоце Делчев покажува дека Владата е уплашена од граѓаните


За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Политиката на официјална Софија е погрешна, таа е политика која води кон создавање на непријателство меѓу двете држави. Зошто кога Бугарија влегуваше во ЕУ не ...
| | веќе видена | слични

„Јас не верувам во ваква бугарска политика, еве во што верувам јас, февруари месец е познат во кој ни се убиени тројца народни херои Раде Јовчевски Корчагин, ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување во „Само вистина“ на телевизија Канал 5, аналитичарот Алберт Муслиу, вели дека Алтернатива, која ние сметаме дека губи со влегувањето ...
| | веќе видена | слични

30 години ниту една власт не се грижела за нашите антифашистички споменици и не само што нема некаква промоција на народноослободителната борба, туку ако ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски изразува пофалба за полициските службеници кои во саботата на граничниот премин Деве Баир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 339 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 379 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 105 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Реакцијата на полицијата за чествувањето на Гоце Делчев покажува дека Владата е уплашена од граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: