Шефот на ЦИА: Си е вознемирен од неуспехот на Русија, војната го отрезни

Барнс рече дека амбициите на кинескиот претседател Си Џинпинг за Тајван не треба да се потценуваат и покрај тоа што перформансите на руската војска во Украина ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Коментарите на руското Министерство за надворешни работи доаѓаат по текстот на американскиот истражувачки новинар Сејмур Херш во кој ...
| | веќе видена | слични

Изјавата доаѓа откако американски истражувачки новинар објави дека нуркачи на американската морнарица го разнеле гасоводот. Експлозиите на гасоводите Северен ...
| | веќе видена | слични

Истражувачкиот новинар, добитник на Пулицерова награда, Сејмур Херш, објави повикувајќи се на неидентификуван извор, дека нуркачи на американска морнарица ги ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден тврди дека минатото лето го предупредил кинескиот претседател Шји Џјинпинг дека западните инвестиции во земјата ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Нова контроверзна приказна за хаваријата под гасоводот „Северен тек“, која се случи минатиот септември, само што исплива во медиумите, а беше демантирана од ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден тврди дека минатото лето го предупредил кинескиот претседател Си Џинпинг за последиците доколку ја поддржи Русија. Оваа ...
| | веќе видена | слични

Американскиот влијателен истражувачки новинар Сејмур Херш пишува дека Соединетите Американски Држави ги бомбардирале двата крака на гасоводот Северен тек во ...
| | веќе видена | слични

Американскиот истражувачки новинар Симор Херш, денеска соопшти дека експлозивните направи под рускиот гасовод Северен тек 2, во јуни минатата година, ги ...
| | веќе видена | слични

Ројтерс не беше во можност да го потврди извештајот објавен од американскиот истражувачки новинар Сејмур Херш на неговиот блог, во кој тој пишува за наводна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светот треба да го слуша гласот на Кина за да се стави крај на војната во Украина, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез во пресрет на неговата посета ...
сите 231 | | | веќе видена

„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
сите 104 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
сите 757 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 191 | | | веќе видена

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
сите 109 | | | веќе видена

Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
сите 287 | | | веќе видена

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската котлина, соопшти ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 96 | | | веќе видена

Тоа е условот на партијата, до недамна дел од владината коалиција, за гласање отворање на Уставот и за гласање на ннеговви измени. „Со тоа што ние го врзуваме ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шефот на ЦИА: Си е вознемирен од неуспехот на Русија, војната го отрезни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: