Милошоски: Ковачевски нема легитимитет, прифатил промена на Устав за да го продолжи политичкиот и функционерски живот затоа избори се неопходни


Работите можат да се поправат во Македонија, ако има Влада која црпи легитимитет од граѓаните, рече Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО – ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Како што се најавуваше, нов министер за правда ќе биде актулениот член на ДИК од Алијанса - Кренар Лога, кој доаѓа на местото на Никола Тупанчески... ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Антидатирање на документи е кривично дело, кое што владата на Ковачевски во ситуација на брзање ги прави, за спас на своите фотелји, бизниси, тендери и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски попладнево објави документи кои како пратеник му биле испратени од Собранието на кои се ...
| | веќе видена | слични

Од Собранието потврдија дека во нивната архива е примен Предлогот за реконструкција на Владата испратен од премиерот Димитар Ковачевски. -Премиерот го достави ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски достави до Собранието предлог за реконструкција на Владата. Нови кадровски решенија има за министри во четири министерства, за ...
| | веќе видена | слични

Централниот одбор на владејачката СДСМ го овласти нивниот претседател Димитар Ковачевски да ги заокружи преговорите со Алијанса за Албанците со цел зголемување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 297 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 241 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 107 | | | веќе видена

Власта се обидува да создаде перцепција дека ВМРО-ДПМНЕ е антизападна и антиЕУ затоа што не се согласува со францускиот предлог и уставните измени како што се ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Ковачевски нема легитимитет, прифатил промена на Устав за да го продолжи политичкиот и функционерски живот затоа избори се неопходни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: