„Макпетрол“: Пазарот со гас е одамна либерализиран, сегашните тендери се фарса


Министерот за економија, Крешник Бектеши, преку објава на „Фејсбук“ денес изнесе одредени тврдења во однос на домашниот пазар со природен гас кои што се ...
| | веќе видена | слични

За државната компанија ЕСМ банкарските гаранции на бугарската компанија „Балкан јутилитис“ за набавката на гас во јануари и февруари е доверлива информација, ...
| | веќе видена | слични

Можат ли високи владини функционери на СДСМ и ДУИ да завршат на американската црна листа заради набавка на енергенси од санкциониран руски тајкун преку ...
| | веќе видена | слични

За краток период од неколку недели, управителите на бугарската компанија преку која што Македонија купува гас за скопските топлани регистрирале две фирми со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската програма на Радио Лидер, вели дека владата на СДСМ и ДУИ набавува гас по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Емисијата КОД на Снежана Лупевска открива дека владата на Ковачевски и Ахмети купува поскап руски гас од фирма чиј сопственик е под санкции на две земји на ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваат бесрамните лаги на СДС, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Не прекинува работата на фабриката за лаги на СДС и интензивните пресконференции и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продолжуваат бесрамните лаги наСДС. Не прекинува работата на фабриката за лаги на СДС и интензивните пресконференции и постојаното известување на сите можни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 169 | | | веќе видена

Нуклеарниот физичар и поранешен пратеник Тончи Тадиќ ја коментираше посетата на кинескиот претседател Шји Џјинпинг на Москва за N1. „Кина е голема сила и во ...
сите 189 | | | веќе видена

По лебот, тестенините и дел од млечните производи, од вчера замрзнати се цените и на оризот и јајцата, а Владата анализира дали со бранот замрзнувања на цените ...
сите 227 | | | веќе видена

Активисти на опозициската Социјалдемократска партија денеска фрлија торта и милкшејк кон Бесник Бислими, вицепремиерот на Косово и главен преговарач во ...
сите 782 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не е чесно ова што т.н. огнена група му го прави на лидерот на ДУИ Али Ахмети, кој, како што кажа, 20 ...
сите 148 | | | веќе видена

Меѓународниот кривичен суд (МКС) во Хаг во петокот издаде налог за апсење на рускиот претседател Владимир Путин, обвинувајќи го дека е одговорен за воените ...
сите 225 | | | веќе видена

СДСМ со одговорни мерки и политики го штити стандардот на граѓаните. Со одлука на Владата предводена од СДСМ, цените на јајцата и домашниот ориз се замрзнуваат ...
сите 138 | | | веќе видена

Кинескиот мировен предлог е добра основа за ставање крај на војната во Украина, изјави рускиот претседател Владимир Путин по посетата на кинескиот претседател ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Макпетрол“: Пазарот со гас е одамна либерализиран, сегашните тендери се фарса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: