ЕУ одлучи: Прифатен предлогот за ограничување на цените на руските нафтени деривати

Земјите од ЕУ го прифатија предлогот на Европската комисија за ограничување на цените на руските нафтени деривати, објави денеска Ројтерс. Европските дипломати ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија сака полабави правила за субвенции за зелената индустрија Александра Спасеска 11.02.2023 / 10:11 Бизнис Лидерите на ЕУ се согласија да ...
| | веќе видена | слични

Европската Унија инвестира милијарди во инфраструктура во својот обид да ги замени руските горива со течен природен гас. Ова би можело да се покаже како ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Лидерите на ЕУ вчера го поддржаа зелениот индустриски план на Европската комисија како одговор на американскиот Закон за намалување ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Москва размислува за еднократен дополнителен данок на дополнителни приходи за големите корпорации (windfall tax,н.з.) како мерка за ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на ЕУ се согласија да обезбедат „таргетирана, привремена и пропорционална“ поддршка за да се обезбеди иднината на Европа како производствена база за ...
| | веќе видена | слични

Русија од март ќе го намали производството на нафта за 500.000 барели дневно или за пет отсто, изјави денеска вицепремиерот на Русија Александар Новак. – Нема ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на новинарско прашање дали сега има предуслови за намалување на производството на нафта, вицепремиерот рече: „Да, постојат такви ризици. Ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Русија планира да го намали производството на нафта во март за 500.000 барели дневно како одговор на западните ценовни ограничувања, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Еден ден откако француската влада тесно го преживеа гласањето за недоверба поради најавената пензиска реформа, францускиот парламент со големо мнозинство го ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ одлучи: Прифатен предлогот за ограничување на цените на руските нафтени деривати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: