Левица: Продолжува тоталитарниот однос на власта кон медиумските работници


Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе одржи брифинг за медиуми за состојбата со енергетската криза во државата. На брифингот ќе присуствува и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, заедно со првиот заменик на претседателот на Владата и министер за политички ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во изминатите три недели (од 15 јануари до 6 февруари), државните функционери покажаа омаловажувачки, непрофесионално и арогантно однесување кон новинарите за ...
| | веќе видена | слични

Мрежата SafeJournalists, претставник на повеќе од 8 000 медиумски професионалци во Западен Балкан го осудува однесувањето на државните функционери кон ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска ќе ја посети компанијата Варус дооел експорт - импорт „Бионика Фармацеутикалс“ во Скопје. Ковачевски ќе биде придружуван ...
| | веќе видена | слични

Како што соопштуваат од владината прес-служба, денес во 12:30 часот претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, заедно со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во изминатите денови, државни функционери во Македонија во неколку наврати вербално малтретираа новинари и медиуми. Европската федерација на новинари (ЕФН) се ...
| | веќе видена | слични

Федерацијата додава дека на 6 февруари, министерот за здравство Беким Сали одржа „лекција за новинарство“ на прес-конференција, која што, како што оценува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ мора да се откаже од преправањето дека е само олеснувач меѓу страните – а Вашингтон мора да се откаже од преправањето дека е само поддржувач што го следи ...
сите 470 | | | веќе видена

По победата над Малта, фудбалската репрезентација на Македонија има нов предизвик, утре од 18 часот играме пријателски меч со Фарските острови. Македонија Иако ...
сите 211 | | | веќе видена

На 25.03 од страна на полициски службеници од полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола на стариот пат Прилеп - Битола бил лишен од ...
сите 334 | | | веќе видена

„Потребно е да се направат измени во законодавството со кое се забранува каква било активност на МКС на територијата на нашата земја, како и да се предвиди ...
сите 177 | | | веќе видена

Многу пати досега се покажа дека пребројувањето пратеници е многу слаба страна на Христијан Мицкоски. Броеше Мицкоски 61 пратеник кои ќе гласале за распуштање ...
сите 366 | | | веќе видена

Спасувањето на Credit Suisse во последен момент можеби спречи експлозија на актуелната банкарска криза, но тоа е сурова зделка за Швајцарија. Загриженоста дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски и антикризните мерки вредни 760 милиони евра дадоа резултат. Успешно се ...
сите 95 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица: Продолжува тоталитарниот однос на власта кон медиумските работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: