Германски медиуми тврдат дека САД на Русија и понудил 20% од територијата на Украина во замена за мир


Шефот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) Вилијам Барнс наводно му понудил на Киев „мир во замена за земја“, а на Москва – „земја во замена ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Русија останува подготвена за мировни разговори со Украина, но тие треба да се одржат без предуслови и треба да одговараат на реалноста на теренот, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на европската дипломатија Жозеп Борел денеска изјави дека Русија повторно извршила воздушни напади врз украинските градови. – Русија ги напаѓа Киев, ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко денеска изјави дека целта на Русија е цела Украина, но Киев нема да се согласи на тоа и ќе преговара со Москва дури ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот премиер Денис Шмихал за украинските медиуми изјави дека руските сили денеска лансирале повеќе од 50 проектили кон Украина, од кои повеќето биле ...
| | веќе видена | слични

- Да, класиката покажува дека секоја воена акција завршува со преговори, и секако веќе изјавивме дека ќе бидеме подготвени за такви преговори. Но само за ...
| | веќе видена | слични

Војната во Украина е во 353ти ден. Русија во офанзива – ракетни напади врз енергетски објекти низ Украина. Жестоки конфликти околу Бахмут и Запорожје. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дел од хигиенските производи од 1 април ќе бидат со замрзнати и пониски цени за 13 отсто во однос на износот што го имале во трговијата на мало на 20 март ...
сите 212 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 201 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 52 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 243 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Едно физичко лице и фирма за одгледување канабис за медицински цели од Гевгелија добија кривична пријава од полицијата, затоа што не ги известиле комисиите за, ...
сите 198 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Владата и компаниите мора да покажат единство за доброто на граѓаните и на државата во справувањето со предизвиците кои ги наметна ...
сите 268 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германски медиуми тврдат дека САД на Русија и понудил 20% од територијата на Украина во замена за мир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: