МТСП: Исплатата на финансиската поддршка за ранливи категории на граѓани ќе се изврши на 13 февруари

Министерството за труд и социјална политика, ги известува граѓаните дека паричните средства за корисници на финансиска поддршка за справување со енергетската ...
| | веќе видена | слични

Во тек е јавен оглас за финансиска поддршка за потрошена електрична енергија за лица кои спаѓаат во категоријата ранливи потрошувачи на енергија за 2023 година ...
| | веќе видена | слични

Општина Гази Баба ќе исплаќа паричната помош за граѓаните погодени од енергетската и финансиската криза како месечен надомест за два месеца и тоа за јануари и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во објава на својата официјална страна на фејсбук, градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски го објави новиот социјален пакет за помош на социјално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Куманово и општина Старо Нагоричане ги повикаа заинтересираните превозници да се пријават за линиски превоз на патници помеѓу двете општини, информираа ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерството за труд и социјална политика ги известува граѓаните, дека согласно Законот за финансиска подршка на ранливи категории граѓани за справување со ...
| | веќе видена | слични

Објавен е список со корисници на финансиска поддршка за енергетската криза. Како што пишува Министерството за труд и социјална политика согласно Законот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русите се обиделе да го убијат украинскиот претседател Володимир Зеленски за време на неговата вчерашна посета на Херсон, тврди белорускиот портал Некста. ...
сите 330 | | | веќе видена

Нацрт-предлогот за Статутот на Заедницата на српските општини на албанскиот премиер Еди Рама стигна до германската влада, потврдено е за „Косово онлајн“. ...
сите 421 | | | веќе видена

Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ), Рафаел Гроси, изјави дека нивото на водата во резервоарите за ладење на реакторот во ...
сите 34 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена

Западните земји направија се за да ја подготват Украина за контраофанзива, изјави американскиот претседател Џо Бајден, додавајќи дека е оптимист. „Колективно ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТСП: Исплатата на финансиската поддршка за ранливи категории на граѓани ќе се изврши на 13 февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: