Од полноќ дизелот поевтинува за два денари, цената на бензините останува иста


Од ноќеска на полноќ цената на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство ќе се намали за два денара, додека на бензините останува иста, одлучи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Компаниите кои не ги поевтиниле основните продукти, нема да плаќаат субвенционирана струја, најави министерот за економија. Пазарните инспектори за две недели ...
| | веќе видена | слични

Компаниите од прехранбената индустрија што користат повластена цена на струја и кои не ги намалиле цените согласно договореното со Владата ќе ја изгубат оваа ...
| | веќе видена | слични

-Прехранбениот сектор има рок од 20 дена да ги намали цените на производите, во спротивно нема да може да користи субвенционирана струја. Освен тоа, ќе добие и ...
| | веќе видена | слични

Производителите на храна добија рок од најмногу 20-тина дена да ги поевтинат производите, во спротивно ќе им се укине субвенционираната струја. Ќе мора да си ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши кажа дека се размислува да не важи мерката за поевтина струја за домашните компании и производители кои не ги ...
| | веќе видена | слични

Поевтината идустриска струја по се изгледа ќе секне за компаниите кои никако да ги поевтинат производите, богатејќи се врз грбот на граѓаните. Министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

„Економските последици врз државите од ЦЕИ регионот предизвикани од војната во Украина“ беше тема на конференцијата на економскиот комитет на Парламентарната ...
сите 236 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 339 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 241 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 105 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од полноќ дизелот поевтинува за два денари, цената на бензините останува иста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: