ДВАЕСЕТ ОТСТО ОД УКРАИНА ЗА МИР, ПОНУДА ОД БАЈДЕН ДО ПУТИН: Москва и Киев ја одбиле


Шефот на американската Централна разузнавачка агенција, (ЦИА) Вилијам Барнс, понудил околу 20 отсто од украинската територија на руската страна во замена за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Русија останува подготвена за мировни разговори со Украина, но тие треба да се одржат без предуслови и треба да одговараат на реалноста на теренот, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на европската дипломатија Жозеп Борел денеска изјави дека Русија повторно извршила воздушни напади врз украинските градови. – Русија ги напаѓа Киев, ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко денеска изјави дека целта на Русија е цела Украина, но Киев нема да се согласи на тоа и ќе преговара со Москва дури ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот премиер Денис Шмихал за украинските медиуми изјави дека руските сили денеска лансирале повеќе од 50 проектили кон Украина, од кои повеќето биле ...
| | веќе видена | слични

- Да, класиката покажува дека секоја воена акција завршува со преговори, и секако веќе изјавивме дека ќе бидеме подготвени за такви преговори. Но само за ...
| | веќе видена | слични

Војната во Украина е во 353ти ден. Русија во офанзива – ракетни напади врз енергетски објекти низ Украина. Жестоки конфликти околу Бахмут и Запорожје. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 230 | | | веќе видена

Реакциите на обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп беа предвидливи со оглед на острите поделби во американската политика и општество. ...
сите 122 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Беса бара со отворањето на Уставот за вметнување на Бугарите во Преамбулата да се вметне и употреба на албанскиот јазик како службен јазик на ниво на цела ...
сите 445 | | | веќе видена

Македонскиот напаѓач, Бојан Миовски игра во голема форма во шкотското првенство, со неговите изданија и голови за Абердин го привлекува вниманието на поголеми ...
сите 145 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 87 | | | веќе видена

Македонија ќе потроши околу 900 милиони евра за модернизација и опремување на армијата во периодот 2019 – 2032 година, соопшти министерката за одбрана ...
сите 60 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави денеска дека новата стратегија за надворешна политика усвоена од претседателот Владимир Путин го ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДВАЕСЕТ ОТСТО ОД УКРАИНА ЗА МИР, ПОНУДА ОД БАЈДЕН ДО ПУТИН: Москва и Киев ја одбиле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: