Ковачевски: Мора да се обединиме околу концептот за европска Македонија


Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека денеска нема да има средби со лидерите на Алијанса за Албанците и на Алтернатива – Арбен Таравари и Африм Гаши. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на официјалната посета на претседателката на Унгарија, Каталин Новак на Република Македонија, денеска претседателот Пендаровски и претседателката ...
| | веќе видена | слични

Со прекоманда од Армијата неодамна добив засилување во мојот Кабинет, напиша на Фејсбук претседателот Стево Пендаровски, претставувајќи му го на јавноста ...
| | веќе видена | слични

Сакаме да придонесеме за отстранување на сите пречки на патот на Северна Македонија кон ЕУ, изјави денеска во Скопје унгарската претседателка Каталин Новак на ...
| | веќе видена | слични

ЕУ треба да се ослободи од корупција, па потоа може да се постави тој услов кон другите држави кои сакаат членство, оцени унгарската претседателка Каталин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија на 4 февруари покажа како се однесува сериозна држава и го положи испитот, за разлика од другата страна која го искористи роденденот на Гоце Делчев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Прашањето за Груевски е во надлежност на нашето правосудство. Многу се радувам што за време на оваа моја посета се уверив оти нашата меѓусебна соработка на ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Унгарија, Каталин Новак, вели дека за азилот што експремиерот Никола Груевски го доби во нејзината држава одлучува правосудството. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 61 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во гостување во „Емисија 200“ на Алсат запрашан за тоа дали до ВМРО-ДПМНЕ стигнала покана за „Фронтот за Европа“ ...
сите 313 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 78 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден вчера изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија.„Тие сè уште не го ...
сите 141 | | | веќе видена

Вработените во ЈСП Турс три месеци немаат земено плати. Освен што не добиваат средства за егзистенција и три месеци се без плата, тоа со себе повлекува и други ...
сите 96 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска денеска одржа работен состанок со новоизбраните претседатели на партиските комисии. На средбата се разговараше ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Мора да се обединиме околу концептот за европска Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: