(ВИДЕО) Последици од гранатирањето на станбена зграда во Краматорск


3 копии

Украинскиот премиер Денис Шмихал за украинските медиуми изјави дека руските сили денеска лансирале повеќе од 50 проектили кон Украина, од кои повеќето биле ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Војната во Украина е во 353ти ден. Русија во офанзива – ракетни напади врз енергетски објекти низ Украина. Жестоки конфликти околу Бахмут и Запорожје. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека денеска неколку руски проектили прелетале над Молдавија и членката на НАТО Романија, оквалификувајќи го ...
| | веќе видена | слични

Вашингтон тврди дека во овој момент нема „индиции“ за директна воена закана од Русија против Молдавија или Романија, откако претходно денеска Украинците ...
| | веќе видена | слични

Романското Министерство за одбрана денеска соопшти дека утринава руска ракета истрелана од брод во близина на Крим влегла во воздушниот простор на Молдавија ...
| | веќе видена | слични

Највисокиот воен функционер на Украина ја обвини Русија дека лансирала два проектила кон во неговата земја и над териториите на Романија и на Молдавија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска му порача на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да продолжи да се занимава со неа, бидејќи ѝ го ...
сите 372 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 154 | | | веќе видена

Тројца повозрасни граѓани се уапсени откако биле фатени додека краделе бакарен кабел. Како што информира МВР, обидот за кражба се случувал во сред бел ден, ...
сите 331 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

Жените пратенички од СДС треба да се засрамат од фактот што мора да извршуваат партиски насоки на Ковачевски и да го бранат Маричиќ, кој јавно во собрание со ...
сите 112 | | | веќе видена

Британскиот министер за одбрана Грант Шапс разговарал за тоа како да се зајакне воздушната одбрана на Украина за време на состанокот со претседателот Володимир ...
сите 121 | | | веќе видена

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) синоќа казнил и пломбирал уште пет маркети ширум земјава кои не ја испочитувале одлуката за ограничување на цените на дел ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Последици од гранатирањето на станбена зграда во Краматорск

Од:
До кого (е-маил):
Порака: