Декларацијата на бугарското Собрание не е во согласност со договорената политика за унапредување на меѓусебните односи, смета Ковачевски

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во одговор на новинарско прашање да даде коментар за усвоената Декларација од бугарското Собрание со која се „осудува ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Брисел ги повика Скопје и Софија да се посветат на дијалогот и да избегнуваат непотребни тензии. Додека македонските власти, чекаат да завршат изборите во ...
| | веќе видена | слични

Имајќи го предвид фактот дека Бугарија за неколку месеци може да биде исклучена од Советот на Европа бидејќи продолжува да не ги спроведува пресудите во полза ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Договорот со Фронтекс е доказ дека во Европската Унија се почитуваат македонскиот јазик и идентитет, а Макеоднија може да смета на моја целосна и континуирана ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон испратил писмо до шефот на македонската држава Стево Пендаровски во кое изразува честитки и поддршка за постигнатиот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, испрати писмо до македонскиот претседател Стево Пендаровски. „Ви благодарам за Вашето писмо по нашиот состанок во ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон испратил писмо до неговиот македонски колега Стево Пендаровски, во кое меѓу другото, ѝ посакал на Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од писмото што претседателот на Француската Република, Емануел Макрон го испрати до претседателот на Република Северна Македонија, Стево ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 269 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 194 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 238 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 233 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 105 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Декларацијата на бугарското Собрание не е во согласност со договорената политика за унапредување на меѓусебните односи, смета Ковачевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: