ЕЦБ ги зголемува каматните стапки и најавува: Ќе има уште покачувања!

Време зa читање: 4 минути Европската централна банка ги зголеми каматните стапки за 0,5% во четвртокот и експлицитно сигнализираше барем уште едно зголемување ...
| | веќе видена | слични

Економската перспектива на Турција ќе се влоши поради хуманитарната катастрофа предизвикана од земјотресите. Раните проценки на штетите укажуваат на зголемена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Волстрит, берзанските индекси загубија најголем дел од добивката од претходниот ден, бидејќи ентузијазмот на инвеститорите за каматните стапки и инфлацијата ...
| | веќе видена | слични

Падна Волстрит Александра Спасеска 09.02.2023 / 07:22 Бизнис На Волстрит, берзанските индекси изгубија најголем дел од добивката од претходниот ден, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Невработеноста во САД се намалува, растот на платите ...
| | веќе видена | слични

Дека неволјата никогаш не доаѓа сама, уште еднаш потврди земјотресот во Турција, кој во понеделникот, заедно со илјадниците жртви во уништувањето, ја симна ...
| | веќе видена | слични

Во време на нестабилни и променливи цени на нафтените деривати, енергетскиот гигант „Шел“ оствари најголем профит од неговото 115-годишно постоење. Годишниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕЦБ ги зголемува каматните стапки и најавува: Ќе има уште покачувања!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: