Пратеникот Скендер Реџепи утре со отчет пред граѓаните од првата ИЕ и одлука за идното делување


Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд, кој беше дел од партијата Алтернатива најави дека утре ќе се сретне со граѓаните и структурите на првата изборна едница, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на Алијанса на Албанците, Арбен Таравари попладнево, според дел од медиумите, имале средба во Владата. Засега нема ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Алтернатива“ во недела ќе го донесе конечниот став околу партиципирањето во Владата. Одлуката ќе биде донесена на седница на Централното собрание што ќе се ...
| | веќе видена | слични

Ако Бугapите не влезат во уставот можна е радикализација на Албанците. Ќе влеземе во еден маѓепсан круг од кој нема да можеме да излеземе - Таравари, пишува на ...
| | веќе видена | слични

Алтернатива во недела ќе одлучи дали ќе остане во Владата по најавата дека Алијанса за Албанците ќе влезе во владината коалиција. Од партијата на Африм Гаши ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 592 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Формулата за евентуалните уставни измени мора да вклучува јасен носител на државноста во името на македонскиот народ Никој во суштина нема проблем Бугарите да ...
сите 238 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 58 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 181 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама повторно бранува со своето однесување. Тој на неодамнешниот самит на Европската политичка заедница во Кишињев со својот потег ги ...
сите 202 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Топ Тема на телевизија Телма се осврна на концептот кој го промовираше во Брисел „Повеќе интеграција пред ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратеникот Скендер Реџепи утре со отчет пред граѓаните од првата ИЕ и одлука за идното делување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: