Засилено полициско обезбедување пред утрешното чествување на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Засилено полициско обезбедување околу црквата „Свети Спас“ пред утрешното чествување на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев. Како мерка на претпазливост, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со исклучително добро реализираниот оперативен план за одржување на безбедноста при чествувањето на денот на раѓањето на Гоце Делчев, македонската полиција се ...
| | веќе видена | слични

Наспроти неколкунеделните најави за инциденти, провокации и тензии, денешното одбележување на 151 година од раѓањето на македонскиот великан Гоце Делчев. ...
| | веќе видена | слични

Почитувани колеги и колешки, полициски службеници! Во име на раководството и на бројното членство на МПС упатуваме честитки до сите припадници на полицијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројни честитки и пофалби до МВР и македонската полиција на социјалните мрежи од страна на новинари и граѓани за вчерашното одбележување на 151 година од ...
| | веќе видена | слични

Државните институции на Република Северна Македонија покажаа одговорност и одмереност во однос на активностите организирани по повод прославата на роденденот ...
| | веќе видена | слични

Дозволете да оддадам признание и да упатам честитки за професионализмот и посветеноста од страна на сите организациони единици при МВР при исклучително добро ...
| | веќе видена | слични

Македонската полиција нема да дозволи понижување на македонскиот народ, пишува во соопштението до јавноста од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски ...
| | веќе видена | слични

Од Македонскиот полициски синдикат, се јавија со соопштение. „Во име на раководството и на бројното членство на МПС упатуваме честитки до сите припадници на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 61 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 139 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 81 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски, очаен и фрустриран што државата предводена од СДСМ оди напред, преку дезертерот Драган Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката за ...
сите 294 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 278 | | | веќе видена

„Силно ја осудуваме руската воена агресија врз Украина… Оваа војна, исто така, ги поткопува безбедноста и стабилноста во Европа и претставува сериозен напад ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Засилено полициско обезбедување пред утрешното чествување на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: