Хонг Конг подарува 500.000 авионски билети за патување таму

Вработените ги тестираат дисплеј панелите на новата генерација на Konka во Европскиот индустриски град Ченгду во провинцијата Сечуан во март 2020 година. ...
| | веќе видена | слични

Група туристи го следат својот водич на патување во Тајланд - меѓународ ен аеродром Шангај Пудонг во Шангај во источна Кина, 6 февруари 2023 година. ( Хина/Чен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Со цел да го оживеат туризмот и да ги поттикнат посетителите да дојдат, властите во Хонг Конг одлучиле да поделат 500.000 бесплатни авионски билети. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Светот треба да го слуша гласот на Кина за да се стави крај на војната во Украина, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез во пресрет на неговата посета ...
сите 231 | | | веќе видена

„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
сите 103 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
сите 757 | | | веќе видена

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
сите 109 | | | веќе видена

Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
сите 287 | | | веќе видена

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската котлина, соопшти ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 96 | | | веќе видена

Тоа е условот на партијата, до недамна дел од владината коалиција, за гласање отворање на Уставот и за гласање на ннеговви измени. „Со тоа што ние го врзуваме ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хонг Конг подарува 500.000 авионски билети за патување таму

Од:
До кого (е-маил):
Порака: