(ВИДЕО) Перев: Освен ако некој не извади пиштол и да заврши со крвав судир, не очекувам посериозни инциденти на прославата на Гоце Делчев


Македонскиот Бугарин и новинар Владимир Перев истакна дека по досегашните негативни изјави против Бугарите, не може да се очекува ништо ново за време на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вечерашното гостување во „Само вистина“ на Канал 5, поранешниот пратеник Филип Петровски, изјави дека не станува збор за судир меѓу две држави, меѓу ...
| | веќе видена | слични

„Ги анализираме сите информации и сите податоци со кои располагаат службите, а разменуваме и податоци со колегите од бугарското МВР. Постојат структури кои не ...
| | веќе видена | слични

Секој кој ќе помисли на кој било начин, со транспаренти или знамиња на туѓи држави, да ги навреди македонската држава и македонскиот народ, нема да може да го ...
| | веќе видена | слични

„Важно е кога ќе биде официјалниот дел да ги имаме пријавено делегациите. Само така може да воспоставиме ред и да превенираме активности, спротивни на тоа што ...
| | веќе видена | слични

„Имаше шпекулации дека полицијата не излегла на терен, дека не е пријавено претепувањето на Пендиков и дека некој пробал да го сокрие настанот и дека немало ...
| | веќе видена | слични

„Никој не смее да го навредува македонскиот народ, граѓаните на Северна Македонија и државата. МВР е подготвено да забрани влез во државата на секој кој нема ...
| | веќе видена | слични

Веќе неколку дена околу црквата Свети Спас во Скопје видливо е големот полициско обезбедување пред денешното одбележување на 151-годишнината од раѓањето на ...
| | веќе видена | слични

Лажните најави за бомби во скопските училишта се дел од хибридната војна што се води, кои не случајно се појавија повторно кога се наближува настан од висок ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светот треба да го слуша гласот на Кина за да се стави крај на војната во Украина, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез во пресрет на неговата посета ...
сите 231 | | | веќе видена

„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
сите 103 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
сите 757 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 191 | | | веќе видена

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
сите 109 | | | веќе видена

Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
сите 287 | | | веќе видена

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската котлина, соопшти ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 96 | | | веќе видена

Тоа е условот на партијата, до недамна дел од владината коалиција, за гласање отворање на Уставот и за гласање на ннеговви измени. „Со тоа што ние го врзуваме ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Перев: Освен ако некој не извади пиштол и да заврши со крвав судир, не очекувам посериозни инциденти на прославата на Гоце Делчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: