Бесими не им се заканувал на вработените револтирани оти платите не им се покачени 30 проценти

Немало никакви закани за вработените во Министерството за финансии, кои одлучиле да покажат револт од непокачувањето на платата за одобрените 30 %, рече денес ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски по четири години откако е избран за шеф на државата и кога возеше Југо, за првпат остана без плата заедно со неговиот кабинет и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски, како и вработените во неговиот кабинет останаа без плата , која вообичаено ја добиваа на првиот ден од секој месец, но од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Процесот на исплата на платите на вработените во јавниот сектор е регулиран и се спроведува врз основа на Законот за буџети и Законот за извршување на буџети, ...
| | веќе видена | слични

Владата да биде претпазлива како ќе го скрои Законот за плати, сугерираат дел од експертите. По идејата на Владата примањата на вработените во јавната ...
| | веќе видена | слични

Оставка е првата работа што треба да ја направи министерот за финансии Фатмир Бесими наместо да носи одлуки со кои ја покажува неспособноста за раководење со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 118 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 61 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 139 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 81 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски, очаен и фрустриран што државата предводена од СДСМ оди напред, преку дезертерот Драган Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката за ...
сите 308 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 153 | | | веќе видена

Замрзнувањето на цените не е пазарна мерка, а ако Владата сака да интервенира за да го заштити населението, треба да ги активира стоковните резерви кои секогаш ...
сите 209 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за надворешни работи Бујар Османи велат дека приоритет во однос на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими не им се заканувал на вработените револтирани оти платите не им се покачени 30 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: