Напуштен фабрички комплекс во Полска приспособен и реструктуриран за сервисирање на оштетените украински тенкови

Полјаците со силна воена логистичка поддршка за украинската војска Американскиот весник „Волстрит журнал“ објави голем извештај од огромен фабрички комплекс, ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја напушти земјата по втор пат од почетокот на војната – по посетата на Велика Британија и Франција каде вечераше со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Западните партнери би можеле да го испорачаат првиот баталјон борбени тенкови Леопард 2 на Украина во првите три или четири месеци од оваа година, изјави ...
| | веќе видена | слични

-Би можеле да испорачаме најмалку еден тенковски баталјон во првите четири месеци од оваа година, а можеби и во првите три месеци, рече Писториус. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Германија, Данска и Холандија денеска соопштија дека ќе и достават на Украина најмалку 100 ремонтирани борбени тенкови „Леопард 1“, пренесе Бета. Министрите за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
повеќе

Останато

Светот треба да го слуша гласот на Кина за да се стави крај на војната во Украина, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез во пресрет на неговата посета ...
сите 231 | | | веќе видена

„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
сите 103 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
сите 757 | | | веќе видена

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
сите 109 | | | веќе видена

Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
сите 287 | | | веќе видена

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската котлина, соопшти ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 96 | | | веќе видена

Тоа е условот на партијата, до недамна дел од владината коалиција, за гласање отворање на Уставот и за гласање на ннеговви измени. „Со тоа што ние го врзуваме ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Напуштен фабрички комплекс во Полска приспособен и реструктуриран за сервисирање на оштетените украински тенкови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: