ВО РЕК БИТОЛА ПРИСТИГНА И ТРАНСФОРМАТОРОТ КОЈ БЕШЕ НА ПОПРАВКА ВО БЕЛГРАД - комбинатот за прв пат има резервен трансформатор


Во РЕК Битола пристигна трансформаторот кој беше испратен на поправка во Србија, по оштетувањето настанато во пожарот во ноември 2021 година, соопшти ЕСМ. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

АД ЕСМ вчера произведe 20.588 мегават часови електрична енергија, која е намената за домаќинствата и малите потрошувачи, како и потребите за дополнителни ...
| | веќе видена | слични

Во завршна фаза со добиени градежни дозволи се фотонапонски централи со инсталирана моќност од над 400 мегавати, информираше министерот за економија Крешник ...
| | веќе видена | слични

СОЊА ТАНЕСКА Според директорот на ЕСМ, Васко Ковачевски, нецелосното функционирање на Блок 1 од РЕК Битола и честите испади се должат на тоа што овој блок не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако не ги намалат цените може да останат без субвенцинираната струја. Министерот Бектеши со последна опомена до производствените компании. Ќе чека до крајот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши најавува дека најверојатно од мај до октомври годинава во државава ќе има вишоци на производство од обновливи извори на ...
| | веќе видена | слични

Согласно домашните капацитети за производство на електрична енергија и анализите од Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) не очекуваме да има зголемување ...
| | веќе видена | слични

По реакциите во јавноста дека храната не поефтинува министерот за економија Бектеши посочи дека заедно со пазарниот инспекторат прават анализи кои ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО РЕК БИТОЛА ПРИСТИГНА И ТРАНСФОРМАТОРОТ КОЈ БЕШЕ НА ПОПРАВКА ВО БЕЛГРАД - комбинатот за прв пат има резервен трансформатор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: