Николоски бара спомен куќа на Гоце Делчев во родниот Кукуш


ЗОРАН БОЈАРОВСКИ ВМРО-ДПМНЕ ги злоупотребува ликот и делото на Делчев и останува најголема пречка на нашата европска иднина. И покрај сите апели за ...
| | веќе видена | слични

Делегација од општина Битола, предводена од градоначалникот Тони Коњановски и претставници на Советот на општината, по повод 151-та годишнина од раѓањето на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Гоце Делчев како визионер, идеолог и најистакнат македонски револуционер треба да нѐ обединува како народ, а не да нѐ дели. Да не дозволиме неговото дело да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорката Фросина Ременски која беше потпретседателка на СДСМ, положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев. Таа смета дека ограничувањето на новинарите да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гоце Делчев е цивилизациска вредност и не треба и не смее да биде камен на сопнување на Балканот, туку мост и столб околу којшто може да се градат и ...
| | веќе видена | слични

Официјална делегација на Левица, предводена од претседателот Димитар Апасиев, вчера го посети градот Кукуш (Егејска Македонија) – родното место на апостолот на ...
| | веќе видена | слични

Да не дозволиме неговото дело да се валка со дневно-политички тензии кои не оддалечуваат од неговата кауза дека: „Светот е поле за културен натпревар меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 339 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 380 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 105 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски бара спомен куќа на Гоце Делчев во родниот Кукуш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: